Değerli Misafirlerimiz,

Pırıl Hotel Thermal & Beauty SPA ailesi olarak, otelimizde Yeni Corona Virüs hastalığına karşı almış olduğumuz tedbirleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’deki vakalarla ilgili yapmış olduğu açıklamalar neticesinde, otelimiz genel alanlarında sağlığınızı göz önünde bulundurarak Dezenfekten Noktaları konumlandırılmıştır. Tüm genel alanlar ve odalar havalandırılmaktadır. Tüm misafirlerimize, giriş esnasında önlem amaçlı misafir taahhütnamesi,bilgi formu doldurtulmaktadır.

Otelimizde konuklarınızın tatilini sağlık ve güven içinde geçirmeleri için Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Bulaşıcı Hastalık Kontrol Merkezi (ECDC) ve Sağlık Bakanlığımızın regülasyonları, önerileri doğrultusun da biz de hizmetlerimizi bu Yeni Normal’e göre düzenledik.

Covid 19 ‘u Sağlık Bakanlığının açıkladığı gün itibarı ile Mart ayında hem misafirlerimizi hem de personelimizin sağlığı koruyabilmek adına  tesisimizi geçici olarak kapattık.Bu süre zarfında ise otelimizdeki ekonomik,standart,junior odalarımızın tamamını komple sıfırdan  yeniledik ,diğer oda tiplerinde ise bakım çalışmalarına devam ettik ,tesis içerisinde bulunan genel alan wc lerimizden bazılarını komple yeniledik ,altyapı bakım ve onarımlarımızı yaptık ,klimaların bakımlarını yaptırdık ve düzenli olarak anlaşmalı şirketimiz tarafından bakımları yapılmaktadır.Bunların yanı sıra Pest kontrol uygulamalarımız da anlaşmalı şirketimiz tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.

Hizmetimiz süresince konuklarınızın karşılaşabileceği riskleri en aza indirdik. Konukların otele her girişinde vücut sıcaklıklarını ölçüyoruz. Vücut sıcaklığı 37,5 C ve üzeri ise misafirimizi otel doktorumuza ya da sağlık kurumuna sevk ederek sağlığının korunmasına özen gösteriyoruz.

Misafirlerimizin talebi üzerine covid 19 testinin yapılması için sözlü ve yazılı bildirilen test merkezlerini,havalimanı test merkezinde veya tesisin yönlendirdiği yerlerde yaptırabileceğimi ,ilgili yerlerin çalışma saatlerini ,testin ücreti,içeriğini ,süresini ,sonucu hakkında yazılı ve sözlü olarak bilgilendirildiğine dair dökümanın imzalanmasını talep ediyoruz.

Test ile ilgili yaşanabilecek gecikme veya yoğunluğunun olabileceğini bu açıdan testin 48 saat öncesinden yaptırılacağını ,test sonucumun pozitif çıkması durumunda tesis yönetimine,havalimanında danışma birimlerine bilgi verileceğini onaylayan taahhütname imzalanmasını istiyoruz.

Otelimizin bekleme olabilecek alanlarında (resepsiyon, restoran, bar, asansör önleri gibi) sosyal mesafe kuralı geçerli kılındı. Konuklarımızın yerdeki çizgilere ve yönlendirmelere uymasını bekliyoruz.

Belirlenen alanlara covid 19 ve kişisel hijyen ile ilgili önlemleri içeren yayın,broşür vs uygulamalarını yaptık.

Konuk odalarını özel olarak temizledik ve dezenfekte ettik. Dezenfeksiyon sonrası ilk misafirimiz kullansın diye odayı kilitledik. Kat görevlimiz koruyucu donanım (tek kullanımlık eldiven, maske) ile odayı temizleyecek.

Avrupa Birliği Deterjan Yönetmenliği tarafından gerçekleştirilen testleri başarıyla geçmiş Diversey firmasının kimyasal ürünleri tesisimizin tüm alanlarında kullanılmaktadır.

Otelimizde ISO–9001–2015 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO–14001–2015 Çevre Yönetim Sistemleri, ISO 22000 Gıda güvenliği sistemleri standartları uygulanmakta olup, denetimlerden de sürekli olarak başarı ile geçilmiştir.

Misafir odalarında ise çıkış işlemi gerçekleşen odada genel temizlik prosedürleri uygulanıyor . Özellikle Kat hizmetleri personelimize gerekli ekipmanlar;tek kullanımlık eldiven,maske v.b. ürünler yeterince stoklu olarak temin edilmiştir.Genel temizlik aşamasında pencereler ,kapı kolları ,musluklar ,koltuk kenarları,masalar,yatak başları başta olmak üzere misafirlerin temas edebilecekleri her alan derinlemesine temizleniyor.Her konaklamadan sonra yastık kılıfı,nevresim,havlular vs tekstil ürünleri değiştiriliyor ve yüksek sıcaklıkta yıkama işlemi uygulanıyor.

Personelimize covid 19  ilgili olarak ilgili eğitimler verilmiş olup ,personelin kişisel hijyen olanakları artırılmış ,ünitelerine dezanfektanlar temin edilmiş ve çalışma alanları dezenfekte edilmiştir.

Yemeklerimiz yine açık büfe şeklinde ana restoranımızda, mutfak ekibimizce konuklarımıza verilecektir. Masa aralıkları uzatıldığından, kapasitemiz azalmıştır. Bu nedenle otele giriş esnasında konuklara bildirilen saatler arasında yemek alabileceklerdir.

Otelimizde girişte, lobbyde, restoran girişinde, spa girişinde ki alanlara ayaklı otomatik el dezenfektanları koyduk .

Konuklarımız otelimizin restoran,teras cafe gibi alanlarına maske ile kontrollü girebilecekler, bu alanlar gün içinde dezenfekte edilecektir.

Misafirlerimiz Fitness center gibi alanları kullanırken maske takacaklar, sosyal mesafe kuralına ve kullanma talimatlarına uyacaklardır.

Misafirlerimizin ortak kullanım alanlarını (şezlonglar, asansör düğmeleri, wc ler, soyunma odaları gibi) sürekli temizleyip dezenfekte ediyoruz, güvenle kullanabileceklerdir.

Konuklarımıza sunacağımız yiyecek ve içecekleri sağlıklı gıda ürettiği tescilli satıcılardan ve bilinen markalardan seçiyor, teslim alırken ambalajlarını dezenfekte ederek kontrollü alıyoruz. Gıda ve su güvenliği risk yönetim sistemimiz habersiz olarak resmi ve bağımsız dış denetim firmalarınca sürekli denetlenmektedir. Güven içinde yiyeceklerimizi ve içeceklerimizi tüketebilirsiniz.

Konuklarımız kalışları boyunca Covid19 belirtilerini (yüksek ateş ve nefes almada zorluk) hissederlerse resepsiyonu arayarak tarafımızı bilgilendirebilirler, böylelikle hemen otel doktorumuza ya da sağlık kurumuna sevkinizi sağlayabileceğiz. Muayene sonucunda konuğumuzdan dikkat etmesi istenen kurallara titizlikle uymasını bekleyeceğiz.

Turizm Bakanlığının sertifikasyonda belirtildiği kriterler doğrultusunda ilgili önlemleri almak için tüm çalışmalarımıza Turizm Bakanlığı ,Turizm Dernekleri,İş Sağlığı Güvenliği Uzmanızımız ,işyeri hekimimiz ve bunlar gibi ilgili kurumlarla bağlantıda kalarak hızla devam ediyoruz.26 Haziran 2020 ‘de tesisimizi açtık ve 29 Haziran 2020 ‘de ise Güvenli Otel Sertifikamızı aldık.

Tüm Pırıl Hotel personelimiz hastalık durumlarının idaresi hususunda bilgili ve eğitimli olup, herhangi bir tıbbi acil durumda sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

Kendinizden, yakınlarınızdan veya etrafınızdan şüphelendirici bir durum ile karşılaşmanız durumunda, odalarınızda 9/1007 numaraları ya da 0232 712 75 74  numaramızdan resepsiyon birimimize ulaşmanızı önemle rica ederiz.

                                                                                                        Pırıl Hotel Thermal & Beauty SPA Yönetimi

Call Now Button